OSP Brzeziny – Ochotnicza Straż Pożarna w Brzezinach | NIEBEZPIECZNE ELEMENTY POKRYCIA DACHOWEGO STWARZAJĄCE ZAGROŻENIE DLA PRZECHODNIÓW – BRZEZINY UL. STASZICA
OSP Brzeziny

NIEBEZPIECZNE ELEMENTY POKRYCIA DACHOWEGO STWARZAJĄCE ZAGROŻENIE DLA PRZECHODNIÓW – BRZEZINY UL. STASZICA

W dniu 08.08.2017 roku, ok godz. 15:20 nasza jednostka została zaalarmowana przez Dyżurnego Operacyjnego Stanowiska Kierowania KP PSP w Brzezinach do niebezpiecznie odpadających elementów poszycia dachowego przy ulicy Staszica w Brzezinach. Natychmiast udaliśmy się w sile dwóch zastępów do pomocy zastępowi z JRG BRZEZINY.
Po błyskawicznym dojeździe wszystkich podmiotów ratowniczych przystąpiono do działań. KDR z JRG BRZEZINY podjął decyzję o usunięciu niebezpiecznie zwisających, luźnych, spróchniałych desek z podbitki dachowej oraz częściowo oderwanej starej papy danego budynku.
Rota pracująca z koszu SHD-25 z JRG BRZEZINY sukcesywnie zaczęła usuwać niebezpieczne elementy które stwarzały zagrożenie dla przechodniów.
Inne roty zabezpieczały miejsce wokół pracy SHD oraz kierowała ruchem drogowym. Ulica Staszica przez czas działań była całkowicie zamknięta.
Działania zastępów polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, usunięciu zagrożenia przy pomocy sprzętu burzącego i SHD-25, kierowaniu ruchem drogowym oraz uprzątnięciu pozostałości elementów dachu które już spadły na chodnik.