OSP Brzeziny – Ochotnicza Straż Pożarna w Brzezinach | WYPADEK DWÓCH SAMOCHODÓW OSOBOWYCH – UL. ŁÓDZKA BRZEZINY.
OSP Brzeziny

WYPADEK DWÓCH SAMOCHODÓW OSOBOWYCH – UL. ŁÓDZKA BRZEZINY.

W dniu 8 stycznia 2018 roku około godziny 12:21 nasza jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzezinach została zaalarmowana przez Dyżurnego Operacyjnego Stanowiska Kierowania KP PSP BRZEZINY do wypadku dwóch samochodów osobowych na ulice Łódzką 123km DK nr 72 w Brzezinach.
W treści zgłoszenia otrzymaliśmy informacje o prawdopodobnie trzech osobach poszkodowanych w tym jedna uwieziona w pojeździe.
Po błyskawicznym dojeździe zastępów z JRG I OSP Brzeziny przystąpiono do natychmiastowych działań po przez: zabezpieczenie miejsce zdarzenia, udzieleniu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy osobom poszkodowanym ( kobiecie która znajdowała się poza pojazdem oraz mężczyźnie którego zastaliśmy wewnątrz pojazdu przytomnego z zachowanym kontaktem logiczno-słownym z urazem lewej kończyny dolnej ) odłączeniu klem akumulatorów w obu pojazdach oraz zakręceniu instalacji LPG. Oboje kierujący zostali zabrani do szpitali w celu dalszej, bardziej szczegółowej diagnostyki.
Po kilkunastu minutach gdy policja zakończyła swoje czynności dochodzeniowo-śledcze przystąpiliśmy do uprzątnięcia jezdni oraz usunięciu pojazdów blokujących Drogę Krajową nr 72.
W działaniach brały udział:
JG BRZEZINY – Mercedes GBA 2,5/16 – Renault Mascot SLRT
OSP BRZEZINY – Man GBA 2,5/16
2 x Zespół Ratownictwa Medycznego
4x Patrol Policji