Ogłoszenie w sprawie zmiany systemu alarmowania OSP Brzeziny

Informuję, że w najbliższych dniach system powiadamiania strażaków – ochotników Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzezinach ulegnie zmianie. Nowy system będzie polegał na tym, że w momencie uruchomienia alarmu OSP przez dyżurnego Powiatowego Stanowiska Kierowania w Brzezinach wszyscy druhowie, będącymi ratownikami zostaną powiadomieni o alarmie w tym samym czasie poprzez wywołanie każdego z nich numeru telefonu. Wywołanie to nastąpi z następującego numeru telefonu: 58 500 80 24. W praktyce oznacza to, że w czasie alarmu na telefon każdego strażaka będzie dzwonił w/w numer telefonu w tym samym czasie. W przypadku nieodebrania i nieodrzucenia połączenia, albo w przypadku gdy numer strażaka będzie zajęty powiadomienie zostanie ponowione po około 40 sekundach. Następnie każdy strażak zostanie dodatkowo powiadomiony poprzez wiadomość tekstową Flash-SMS tak jak dotychczas. Zaleca się, aby:

1. połączenie takie odrzucić (w przypadku odebrania naliczona zostanie dodatkowa opłata)
  2. wyłączyć pocztę głosową w telefonie
  3. zapisać numer telefonu 58 500 80 24 w pamięci telefonu jako „Alarm OSP Brzeziny”
  4. ustawić konkretny dźwięk dzwonka i przypisać tylko i wyłącznie do w/w numer (dzięki temu nie trzeba będzie sprawdzać kto dzwoni, ale już po samym dźwięku wiadomym będzie, że jest to alarm)

ogloszenie Prezesa z dnia 26.03.2014r.