Medal im. Bolesława Chomicza

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzezinach wystąpił w tym roku o nadanie medalu honorowego im. Bolesława Chomicza druhowi Grzegorzowi Babskiemu – wieloletniemu członkowi naszej jednostki. Jest to jedno z najwyższych odznaczeń za zasługi dla pożarnictwa nadawane przez Prezydium Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Druh Waldemar Pawlak – prezes Zarządu Głównego ZOSP RP dokonał osobistego wręczenia medalu podczas Zjazdu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP, który odbył się w piątek 21 kwietnia w Dobieszkowie. Nasz członek stał się tym samym jedną z trzech osób wyróżnionych tego dnia medalem o takiej randze.

Druh Grzegorz Babski wstąpił w szeregi Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzezinach w roku 1968 w wieku 13 lat. Od tego czasu brał aktywny udział w zawodach strażackich zdobywając wiele nagród dla naszej jednostki. Sam został odznaczony brązowym, srebrnym i złotym medalem za zasługi dla pożarnictwa. Przez te wszystkie lata zawsze można było liczyć na niego podczas akcji ratowniczo-gaśniczych, zbiórkach szkoleniowych i świętach państwowo-kościelnych. Tak zostało po dzień dzisiejszy. Zawsze chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem, niejednokrotnie opowiadając przeróżne historie o “dawnych czasach”. Jako zawodowy kierowca zawsze bezpiecznie dowozi druhów na miejsce działań. Wiele razy ratował sytuację dzięki swojej obecności jako jedyny dostępny kierowca podczas alarmowania.

Za swoją służbę społeczną i zaangażowanie w życie naszej jednostki strażacy i Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzezinach dziękują druhowi Grzegorzowi.