OSP Brzeziny – Ochotnicza Straż Pożarna w Brzezinach | Wsparcie
OSP Brzeziny

Wsparcie

Z kim w naszym społeczeństwie kojarzy się strażak – ochotnik? Z poczuciem bezpieczeństwa, chęcią pomocy, radością czerpaną z ochrony życia i mienia innych ludzi. Tacy właśnie chcemy być. Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzezinach funkcjonuje nieprzerwanie od ponad 120 lat. W tym czasie nasi strażacy wielokrotnie brali udział w akcjach pożarniczych, przeciwpowodziowych, sytuacjach, gdy zagrożone było życie mieszkańców. Każdorazowo ochotnicy narażają własne życie, by pomagać innym, działając w myśl zasady: „jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”. Codziennie dbamy o bezpieczeństwo i spokój mieszkańców Brzezin.

Działania, jakie podejmujemy łączą się jednak z potrzebami finansowymi. Dysponujemy sprzętem, zakupionym częściowo dzięki własnemu wkładowi, po części dzięki pomocy władz Miasta. Jednakże nasze działania to wciąż zbyt mało. Potrzebujemy odpowiedniego sprzętu, by ratować innych w niebezpiecznych i zagrażających życiu sytuacjach. Nasza remiza od wielu lat wymaga remontu, począwszy od prostych prac technicznych, przebudowie sieci elektrycznej, sieci wodno-kanalizacyjnej oraz centralnego ogrzewania, kończąc na termomodernizacji.

Dlatego też zwracamy się z uprzejmą prośbą zarówno do przedsiębiorstw jak i do osób prywatnych o wsparcie dla naszej jednostki w postaci środków pieniężnych, sprzętu bądź materiałów, których potrzebujemy. Można również przekazać 1 % podatku na rzecz Naszej Jednostki z rocznego zeznania podatkowego. Wystarczy wpisać w zeznaniu nr KRS: 0000116212 oraz cel szczegółowy:” OSP Brzeziny 95-060 Brzeziny, ul. Reformacka 9″.
Czasami nawet ci, którzy na co dzień pomagają, potrzebują Waszej pomocy…

Każde wsparcie, jakim zostaniemy przez Państwa obdarowani zostanie przez nas docenione i odpowiednio wynagrodzone. Możemy Państwu zaproponować umieszczenie banerów na stronie internetowej naszej jednostki, zamieszczenie wizytówek na kalendarzu strażackim, którego rozprowadzanie stało się już tradycją w naszej miejscowości, jak również osobiste podziękowania, potwierdzone wydaniem odpowiedniego certyfikatu.

Pomaganie innym leży w naszej naturze, więc kiedy my potrzebujemy pomocy, zwracamy się do Państwa, jako do naszych przyjaciół. Dziękujemy za każdą możliwą pomoc i wsparcie.

Darowizna przekazana na konto bankowe może zostać odliczona od podatku dochodowego od osób fizycznych do wysokości 6% dochodu(art. 26 ust. 1 pkt 9 lit. a Ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych – Dz.U. 2016 poz. 2032), a także od podatku dochodowego od osób prawnych do wysokości 10% dochodu (art. 18 ust 1 pkt 1 Ustawy z dnia 15 lutego 1992r. o podatku dochodowym od osób prawnych – Dz.U. 2016 poz. 1888).

W celu wygenerowania gotowego druku wpłaty wypełnij poniższy formularz: