Czy koronawirus wyłączył hejnał w Brzezinach?

Od jakiegoś czasu w naszym mieście nie słychać odgrywanego codziennie o godzinie 12:00 hejnału Brzezin. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest awaria zegara sterującego syreną, który uruchamiał codziennie odegranie hymnu miasta. Zdarzyło się nawet tak, że hejnał zamiast o godzinie 12:00 został odegrany o godzinie 11:00. W związku z powyższym zegar został odłączony i wymaga naprawy. Niestety w związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju firma, która wyprodukowała zegar oraz mogłaby go naprawić nie pracuje w takim zakresie, żeby usunąć usterkę. Z informacji jakie otrzymaliśmy wszyscy pracownicy pracują zdalnie z domu i nikt nie pracuje na serwisie. Tak więc dopóki zegar nie zostanie naprawiony odgrywanie hejnału jest niemożliwe, natomiast sama naprawa z uwagi na epidemię nie wiadomo kiedy będzie możliwa. Poniżej można odsłuchać hejnał naszego Miasta.

Hejnał Miasta Brzeziny