Odwiedziny uczniów SP nr 1 w Brzezinach

W dniu 11 maja 2015 roku o godzinie 10:00 do Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzezinach przybyli uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 1 w Brzezinach. Prezes OSP dh Marcin Białobrzeski przywitał dzieci i opowiedział o służbie jaką społecznie pełnią strażacy ochotnicy i czym różnią się od strażaków zawodowych. Następnie zademonstrowano uczniom procedurę alarmowania OSP Brzeziny poprzez załączenie alarmu przez dyżurnego Powiatowego Stanowiska Kierowania w Brzezinach. W momencie uruchomienia alarmu dzieci mogły zobaczyć automatycznie włączające się światło w jednostce oraz usłyszeć dzwonek alarmowy zainstalowany w budynku OSP, a także syrenę alarmową zainstalowaną na dachu budynku. Następnie zademonstrowano uczniom sposób postępowania strażaków w trakcie ogłoszenia alarmu. Dzieci zobaczyły w jaki sposób strażacy się przebierają w ubrania specjalne, wsiadają do samochodu ratowniczo-gaśniczego oraz wyjeżdżają do akcji ratowniczo-gaśniczej. W kolejnym punkcie spotkania uczniom został zaprezentowany sprzęt używany przez strażaków. Każde dziecko mogło założyć prawdziwy hełm strażacki oraz wsiąść do pojazdu ratowniczo-gaśniczego. W podziękowaniu za pokaz strażackich umiejętności i sprzętu dzieci zaprezentowały wyuczony wiersz, który został nagrodzony przez strażaków brawami oraz podarowały własnoręcznie wykonane prace graficzne o tematyce strażackiej, które są poniżej zamieszczone. Następnie uczniowie przeszli do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzezinach gdzie mogli zobaczyć na czym polega praca zawodowego strażaka. Strażacy OSP Brzeziny serdecznie dziękują uczniom klas pierwszych za przepiękne rysunki oraz odwiedziny i zapraszają do jednostki w przyszłym roku.