Pożar budynku rodzinnego

W dniu 30 czerwca 2015 roku o godzinie 11:18 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzezinach zadysponował dwa zastępy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzezinach do pożaru budynku mieszkalnego w Brzezinach na ulicy Waryńskiego. Pierwszym zastępem był samochód ratownictwa wysokościowego SH-18 z uwagi na możliwość konieczności ewakuacji ewentualnych osób poszkodowanych z pierwszego piętra, drugim zastępem był samochód ratowniczo-gaśniczy GBA 2,5/16. Po przybyciu na miejsce, gdzie działania prowadzone były przez dwa zastępy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Brzezinach, strażacy z OSP Brzeziny na polecenie Kierującego Działaniem Ratowniczym sprawdzili czy w budynku nie ma żadnych osób oraz pootwierali okna w celu oddymienia pomieszczeń. Jedna osoba w trakcie działań znajdowała się na balkonie budynku na pierwszym piętrze. Strażak z JRG Brzeziny wszedł do niej po drabinie, konieczne było wezwanie karetki pogotowia oraz podanie osobie tlenu. Po oddymieniu pomieszczeń sprowadzono osobę do przybyłej na miejsce karetki. Źródłem powstania pożaru był najprawdopodobniej silnik hydroforu znajdujący się w piwnicy. Podczas zwijania sprzętu dyżurny PSK powiadomił, Kierującego Działaniem Ratowniczym o kolejnym zgłoszeniu, tym razem chodziło o gniazdo szerszeni na poddaszu budynku w miejscowości Tadzin. KDR zdecydował, aby to zastęp GBA 2,5/16 z OSP Brzeziny udał się do tego zagrożenia.