OSP Brzeziny – Ochotnicza Straż Pożarna w Brzezinach | POŻAR SAMOCHODU OSOBOWEGO - DĄBRÓWKA MAŁA - OSP Brzeziny - Ochotnicza Straż Pożarna w Brzezinach
OSP Brzeziny

POŻAR SAMOCHODU OSOBOWEGO – DĄBRÓWKA MAŁA

W niedzielę 24 września 2017 roku, ok godziny 17:30 zostaliśmy zadysponowani przez Dyżurnego Operacyjnego Stanowiska Kierowania KP PSP w Brzezinach do pożaru garażu oraz samochodu osobowego w miejscowości Dąbrówka Mała. W treści zgłoszenia podano o zagrożonych budynkach gospodarczych oraz domu jednorodzinnym. Na miejsce zdarzenia natychmiast skierowano dwa zastępy gaśnicze z JRG BRZEZINY oraz jeden zastęp z OSP BRZEZINY.
Po błyskawicznym dojeździe zastępów z JRG BRZEZINY, KDR podał informacje o pożarze samochodu osobowego, samochód całkowicie objęty ogniem. Chwilę po przekazaniu informacji na miejsce zdarzenia przybył zastęp gaśniczy z OSP BRZEZINY.
Podano dwa prądy piany gaśniczej w natarciu na płonący samochód oraz tlące się elementy wiaty garażowej. Niestety mimo błyskawicznych działań wszystkich zastępów samochód osobowy spłonął doszczętnie.
Działania zastępów polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów piany gaśniczej w natarciu oraz zaopatrzeniu wodnym.
W działaniach brały udział:

  • JRG BRZEZINY – Mercedes Atego GBA 2,5/24 – StarMan GCBA 4/32
  • OSP BRZEZINY – Man GBA 2,5/16