Pożary budynków gospodarczych

29 grudnia 2020 roku około godziny 4:00 nasza jednostka została zaalarmowana do pożaru stolarni w miejscowości Grzmiąca. W ciągu kilku minut dwa zastępy OSP Brzeziny tj. SH-18 i GCBA 7/52 wyjechały z remizy.
Po dojeździe na miejsce stwierdzono spore zadymienie na hali produkcyjnej. Natychmiast skierowano do zadymionego budynku dwie roty zabezpieczone w aparaty ochrony dróg oddechowych, w linie gaśnicze oraz kamerę termowizyjną, w celu odnalezienia ukrytych zarzewi ognia.
Tuż przed godziną 5:00 podczas oddymiania pomieszczeń, dyżurny Stanowiska Kierowania PSP poinformował o kolejnym zdarzeniu, Kierujący Działaniem Ratowniczym podjął decyzję o przedysponowaniu części sił biorących udział w akcji gaśniczej. Po uprzątnięciu „alarmowym” sprzętu, zakończyliśmy działania w miejscowości Grzmiąca i udaliśmy się do miejscowości Bogdanka do pożaru „kurnika”. Po dojechaniu na miejsce, zastępy zastały pożar całego budynku.
Strażacy zabezpieczeni w aparaty ochrony dróg oddechowych przystąpili do działań gaśniczych.
Działania zastępów polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podawaniu kilku prądów wody na płonący budynek oraz wprowadzeniu rot zabezpieczonych w aparaty ochrony dróg oddechowych w celu lokalizacji źródła pożaru oraz jego likwidacji.
Dzisiejszy poranek był bardzo pracowity dla Nas i naszych kolegów z JRG, jednostek naszego powiatu i gminy oraz gminy Koluszki.
W działaniach brały udział: JRG BRZEZINY x4, JRG KOLUSZKI x3, OSP BRZEZINY x2, OSP HELENÓW x2, OSP ROGÓW x2, OSP GRZMIĄCA x1, OSP KOLUSZKI x1, OSP DŁUGIE x1, OSP GAŁKÓWEK x1, OSP POLIK x2, OSP WITKOWICE x2.