Warta przy Grobie Pańskim

17198_526118627430225_953579126_nW dn. 30.03.2013r w sobotę strażacy oraz członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z naszej jednostki pełnili wartę przy Grobie Pańskim w klasztorze franciszkanów oraz kościele św. Anny.

Strażacka warta przy Grobie Pańskim to już wieloletnia tradycja, nawiązująca do pilnowania Grobu Chrystusa przez żołnierzy rzymskich. Dla członków naszej OSP pełnienie warty jest bardzo dużym wyróżnieniem. Zarówno starsi jak i młodzi druhowie z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej trwali przy grobie Chrystusa w 20 min turach. Oprócz warty nasi druhowie czynnie uczestniczyli we mszy rezurekcyjnej, która rozpoczęła się w niedziele o godzinie 6 rano w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego . Dodatkowo uroczystość uświetnił udział Orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzezinach.