POMOC POLICJI W OŚWIETLENIU TERENU ORAZ WYPADEK W ZALESIU.

W dniu 19 grudnia około godziny 16:50 jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzezinach została zaalarmowana przez Dyżurnego Powiatowego Stanowiska Kierowania KP PSP BRZEZINY do pomocy policji w celu oświetlenia miejsca zdarzenia przy ulicy Lasockich.
Na miejscu zdarzenia obecne były patrole policji oraz grupa kryminalistyczna, która prowadziła czynności wyjaśniające znalezienia zwłok w znacznym rozkładzie na rozlewisku rzeki tzw. bagnach.
Działania zastępu polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz oświetleniu terenu.
Podczas zakończenia zdarzenia i powrotu do bazy Dyżurny SK KP PSP BRZEZINY zadysponował nas do wypadku dwóch samochodów osobowych w miejscowości Zalesie DW nr 715. W trakcie dojazdu otrzymaliśmy informację o niezidentyfikowanej liczbie osób poszkodowanych, natomiast po dojeździe naszych zastępów zastaliśmy następująca sytuację: dwa rozbite samochody osobowe, jeden samochód marki BMW w rowie, drugi Peugeot znajdował się częściowo na jezdni oraz poboczu. Wszyscy uczestnicy przebywali poza pojazdami – 4 osoby ( trzy kobiety i mężczyzna )
W całym zdarzeniu z ogólnymi potłuczeniami, bólami w odcinkach szyjnych kręgosłupa zostały poszkodowane 4 osoby, które po udzieleniu KPP przez strażaków z OSP i JRG BRZEZINY zostały przetransportowane przez Zespoły Ratownictwa Medycznego do szpitala w celu dalszej bardziej szczegółowej diagnostyki.
Działania zastępów polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu KPP osobom poszkodowanym, odłączeniu akumulatorów, uprzątnięciu jezdni oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych.
W działaniach brały udział:

 • JRG BRZEZINY
  • Mercedes GBA 2,5/16
  • Renault Mascott SLRt
 • OSP BRZEZINY
  • Man GBA 2,5/16
  • Ford SLRt
 • 2x Zespół Ratownictwa Medycznego
 • 2 x Patrol Policji
 • Grupa dochodzeniowo-śledcza.