OSP Brzeziny – Ochotnicza Straż Pożarna w Brzezinach | POŻAR PUSTOSTANU - BRZEZINY UL. ŁÓDZKA. - OSP Brzeziny - Ochotnicza Straż Pożarna w Brzezinach
OSP Brzeziny

POŻAR PUSTOSTANU – BRZEZINY UL. ŁÓDZKA.

W dniu 16 grudnia 2017 roku około godziny 17:30 jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzezinach została zaalarmowana przez Dyżurnego Stanowiska Kierowania KP PSP BRZEZINY do pożaru pustostanu na ulicę Łódzką w Brzezinach.
Po jednoczesnym dojeździe zastępów z JRG i OSP BRZEZINY nie mogliśmy zlokalizować danego pożaru. Po szybkiej konsultacji z Dyżurnym SK KP PSP BRZEZINY przedstawiono nam informację, że pustostan znajduje się niedaleko cmentarza. Tam również nie stwierdzono żadnego zarzewia ognia bądź zadymienia. Najbardziej prawdopodobną przyczyną zaalarmowania Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej było zbyt duże wydobycie się dymu z kominów z przydrożnych budynków mieszkalnych które mogło sugerować zadymienie w pustostanie.
Działania zastępów polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, lokalizacji zagrożenia (zagrożenia nie stwierdzono).
W działaniach brały udział:

  • JRG BRZEZINY
    • Mercedes GBA 2,5/16
    • StarMan GCBA 4/32
  • OSP BRZEZINY
    • Man GBA 2,5/16
    • Star SH-18