Powitanie wozu ratowniczo-gaśniczego

We wtorek 7 stycznia o godzinie 18:00 na plac Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzezinach wjechał nowo zakupiony średni samochód ratowniczo-gaśniczy. Pojazd eskortowany był przez lekki samochód ratownictwa technicznego, który zostanie zastąpiony przez nowy wóz. Sprzęt z lekkiego pojazdu, który zostanie przekształcony w pojazd kwatermistrzowski, trafi na nowe auto. Druhowie przygotowali nie lada powitanie: race, fajerwerki i syreny. Przybyli na miejsce mieszkańcy podziwiali niecodzienny widok. Burmistrz Miasta Pani Ilona Skipor nie kryła wzruszenia, gratulowała druhom OSP pozyskania nowego wozu, który będzie stanowił zabezpieczenie Miasta Brzeziny oraz poinformowała, że jeszcze w tym roku zostanie zakupiony kolejny nowy wóz strażacki dzięki zakwalifikowaniu do dofinansowania projektu składanego przed kilku laty. Komendant Powiatowy PSP st. bryg. mgr inż. Dariusz Guzek także gratulował zakupionego samochodu, który zwiększy potencjał ratowniczy OSP Brzeziny jak również powiatu brzezińskiego. Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Brzezinach dh Leszek Jarząb przyłączył się do gratulacji. Strażacy wraz z mieszkańcami nie kryli radości z nowego nabytku. Prezes OSP Brzeziny dh Marcin Białobrzeski zaprosił zebranych do oglądania zakupionego samochodu.