Święto Flagi Państwowej 2020

Tegoroczne obchody Święta Flagi Państwowej przybrały sybmoliczny charakter. W skromnej Uroczystości, która odbyła się przed brzezińskim magistratem udział wzięli Starosta Powiatu Brzezińskiego Renata Kobiera wraz z Wicestarostą Ryszardem Śliwkiewiczem, Burmistrz Miasta Brzeziny Ilona Skipor wraz z Zastępcą Jakubem Piątkowskim, Prezes OSP Brzeziny dh Marcin Białobrzeski oraz Poczet Flagowy w składzie: dowódca pocztu dh Wojciech Młotkowski, flagowy dh Sławomir Młotkowski i asystyjący dh Marcin Janicki. Na Komendę Prezesa OSP poczet flagowy podniósł Flagę Państwową na maszt. Następnie uczestnicy udali się do Muzeum Regionalnego w Brzezinach, gdzie po raz pierwszy od czasów wojny na maszt umieszczony na wieży pałacu muzeum została podniesiona Flaga Rzeczypospolitej. Historycznego podniesienia dokonał Prezes OSP Brzeziny w asyście Pani Burmistrz Miasta Brzeziny, Pani Starosty Powiatu Brzezińskiego oraz Dyrektora Muzeum Reginalnego w Brzezinach Pana Pawła Zybały.