TRAGICZNY WYPADEK – BRZEZINY UL. WARYŃSKIEGO DROGA WOJEWÓDZKA NR 708.

W dniu 08.02.2018 roku o godzinie 19:19 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Brzezinach zadysponował naszą jednostkę do wypadku samochodu osobowego z samochodem ciężarowym na ulicy Waryńskiego Droga Wojewódzka nr 708 naprzeciw nowej siedziby Komendy Powiatowej PSP w Brzezinach.
KDR na miejscu zdarzenia zastał następująca sytuację: rozbity samochód osobowy, w którym znajdowała się zakleszczona osoba poszkodowana (bez funkcji życiowych) oraz kilkanaście metrów dalej uszkodzony samochód ciężarowy.
Niemal po kilkunastu sekundach strażacy przystąpili do reanimacji poszkodowanego, u którego nie stwierdzono czynności życiowych w jednakowym czasie prowadzone były działania w celu wydobyciu poszkodowanej osoby, która była zakleszczona w rozbitym pojeździe przy pomocy narzędzi hydraulicznych. Walka wszystkich ratowników o życie poszkodowanego trwała przeszło półtorej godziny, niestety po tym czasie lekarz stwierdził zgon.
Działania zastępu polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy nieprzytomnemu poszkodowanemu (reanimacja przy pomocy AED), próby wydobycia poszkodowanego przy pomocy narzędzi hydraulicznych, odłączeniu akumulatorów w rozbitych pojazdach, oświetleniu miejsca zdarzenia, uprzątnięciu jezdni oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych.
Droga wojewódzka nr 708 była zablokowana przez przeszło 4h.

W działaniach brały udział:

 • JRG Brzeziny
  • Mercedes GBA 2,5/24
  • Renault Mascot SLRT
 • OSP Brzeziny
  • Man GBA 2,5/16
  • Ford SLRT
 • Policja x 3
 • Zespół Ratownictwa Medycznego „S”
 • Grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z prokuratorem