WYPADEK DWÓCH SAMOCHODÓW OSOBOWYCH – UL. ŁÓDZKA BRZEZINY.

W dniu 8 stycznia 2018 roku około godziny 12:20 jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzezinach została zaalarmowana przez Dyżurnego Operacyjnego Stanowiska Kierowania KP PSP BRZEZINY do wypadku dwóch samochodów osobowych na ulicę Łódzką 123km DK nr 72 w Brzezinach.
W treści zgłoszenia otrzymaliśmy informacje o prawdopodobnie trzech osobach poszkodowanych, w tym jedna uwięziona w pojeździe.
Po błyskawicznym dojeździe zastępów z JRG i OSP Brzeziny przystąpiono do natychmiastowych działań: zabezpieczenie miejsce zdarzenia, udzieleniu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy osobom poszkodowanym (kobiecie, która znajdowała się poza pojazdem oraz mężczyźnie, którego zastaliśmy wewnątrz pojazdu przytomnego z zachowanym kontaktem logiczno-słownym z urazem lewej kończyny dolnej), odłączeniu klem akumulatorów w obu pojazdach oraz zakręceniu instalacji LPG. Oboje kierujący zostali zabrani do szpitali w celu dalszej, bardziej szczegółowej diagnostyki.
Po kilkunastu minutach gdy policja zakończyła swoje czynności dochodzeniowo-śledcze przystąpiliśmy do uprzątnięcia jezdni oraz usunięciu pojazdów blokujących Drogę Krajową nr 72.
W działaniach brały udział:

  • JRG BRZEZINY
    • Mercedes GBA 2,5/16
    • Renault Mascot SLRT
  • OSP BRZEZINY
    • Man GBA 2,5/16
  • 2 x Zespół Ratownictwa Medycznego
  • 4 x Patrol Policji