Pożar zboża przy ul. Małczewskiej

W dniu 23.07.2012 roku do Dyżurnego PSK KP PSP w Brzezinach wpłynęło zgłoszenie dotyczące pożaru zboża na pniu w miejscowości Brzeziny ul. Małczewska. W chwili dojazdu do zdarzenia zastępów z JRG Brzeziny zastano pożar zboża na pniu o powierzchni około 0,5 ha. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Następnie ratownicy podali dwa prądy wody w natarciu na palące się zboże oraz dwa prądy wody o w obronie na zboże bezpośrednio przylegające do miejsca pożaru. Po ugaszeniu pożaru pogorzelisko przelano wodą, a pojedyncze zarzewia ognia dogaszono przy pomocy podręcznego sprzętu gaśniczego. Na skutek pożaru spaleniu uległo zboże, straty na kwotę około 3 tys. zł.

Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było zaprószenie ognia przez osoby nieznane.

W działaniach udział brały:

– 2 zastępy z JRG Brzeziny,

– 2 zastępy z OSP Helenów,

– 2 zastępy z OSP Jordanów,

– zastęp z OSP Brzeziny.

PSK PSP w Brzezinach