#gaszynchallange

⚠️#gaszynchallange⚠️

Zostaliśmy nominowani do wyzwania #gaszynchallange przez OSP w Chechle oraz Ochotnicza Straż Pożarna Dmosin. Akcja ma na celu propagowanie ziórki na rzecz Wojtusia chorego na SMA. Wojtuś skończył w grudniu roczek. Dla zdrowego bobasa jest to okres, w którym uczy się najbardziej podstawowych umiejętności – samodzielnego jedzenia, raczkowania, a później chodzenia. Rodzice cieszą się z gaworzenia, a każde nowe słowo przynosi nieskończoną radość. Z Wojtkiem było zupełnie inaczej. Ciąża przebiegała bardzo dobrze i książkowo. Poród był koszmarem i pierwsze niepokojące objawy wskazywały, że to właśnie wtedy wydarzyło się coś niedobrego. Wojtek nie podnosił lewej rączki i nie ruszał nóżkami, ale lekarze uspokajali, że wszystko da się odzyskać dzięki rehabilitacji. Była nadzieja – będzie w porządku. Niestety rehabilitantka szybko odkryła, że źródło tkwi zupełnie gdzie indziej… We wrocławskim szpitalu zrobiono Wojtusiowi badania genetyczne i odkryto bolesną prawdę. Rdzeniowy zanik mięśni typu 1. SMA – trzy literki oznaczające koszmar w najgorszym wydaniu.
W ramach wyzwania wystarczy zrobić 10 pompek, wpłacić minimum 5 zł na rzecz chorego na SMA Wojtusia z Galewic.
Link do zbiórki poniżej.
Nominujemy: