Nasi druhowie Wicemistrzami Województwa Łódzkiego

W niedzielę 24 września 2023 roku w Gminie Zduńska Wola odbyły się II Mistrzostwa Województwa Łódzkiego Strażaków OSP w biegu na 10 km. OSP Brzeziny reprezentowali dh Marta Krysztofiak, dh Grzegorz Miazek oraz dh Kamil Hamerszmidt. Drużyna zajęła II miejsce z łącznym czasem 02:32:03. Pierwsze miejsce zajęła drużyna OSP Janiszewice, której jednostka była organizatorem zawodów. Start i meta biegu znajdowały się przy budynku OSP Janiszewice, a trasa biegu prowadziła przez miejscowości Gminy Zduńska Wola i posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Mistrzostwa odbyły się w trakcie VIII Biegu po Gminie Zduńska Wola, który organizowany jest przez OSP Janiszewice w celu popularyzowania imprez biegowych.

Warto podkreślić, że sekcja sportowa biegaczy w OSP Brzeziny została powołana dość niedawno, bo w dniu 27 lipca 2023 roku Uchwałą Zarządu OSP Brzeziny. Do sekcji może przynależeć każdy pełnoletni członek zwyczajny OSP Brzeziny, który deklaruje udział w zawodach biegowych różnych szczebli reprezentując Ochotniczą Straż Pożarną w Brzezinach. Gratulujemy druhom wyniku i życzymy dalszych sukcesów.

Zdjęcia Jacek Placek Foto, EKo Foto