Wizyta w Przedszkolu

26 października 2017 roku okazał się miłym akcentem w szarej rzeczywistości pracy strażaka. Zostaliśmy zaproszeni przez przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola nr 142 w Łodzi,  które znajduje się przy ulicy Jana Brzechwy 3. Przedszkolaki jak i personel placówki miały możliwość porozmawiania z nami na wszelkie tematy. Natomiast my wyjaśniliśmy i nauczyliśmy maluchów jak się zachowywać w przypadku zauważenia pożaru, wypadku czy innego zagrożenia. Jaki jest numer alarmowy do służb m. in. Straż Pożarnej, Pogotowia, Policji. Jak ubrany jest strażak, jak ciężkie wyposażenie musi ze sobą zabrać podczas działań ratowniczo-gaśniczych. Jak wygląda gaśnica, czym w ogóle gasimy pożary i te małe i te większe oraz jak wygląda medyczne zabezpieczenie poszkodowanego w przypadku wypadku samochodowego, tutaj za pozoranta na ochotnika zgłosił się jeden z przedszkolaków !!! Podczas prelekcji wybraliśmy dwójkę najbardziej odważnych przedszkolaków, których przebraliśmy za prawdziwych strażaków, mających możliwość zbudowania prawdziwej linii gaśniczej i poruszaniu się z nią po pomieszczeniu przedszkola.

Uśmiech dzieci i fascynacja zawodem strażaka zapadnie nam na długo w pamięci. Na koniec pokazów druhowie z naszej jednostki obdarowały dzieci pamiątkami, odblaskowymi opaskami świecącymi w ciemności jak i specjalnymi breloczkami z numerami alarmowymi oraz innymi strażackimi gadżetami. Przedszkolaki nie zostały dłużne i zrobiły dla nas niespodziankę w postaci albumu strażackiego i podziękowania w formie dyplomu !!!

Serdecznie pozdrawiamy wszystkich przedszkolaków z przedszkola jak i cały personel !!!