Pracowita niedziela

Niedziela 30 sierpnia 2020 roku okazała się jednym z pracowitych dla naszych strażaków dniem. Na godzinę 6:00 Prezes OSP Brzeziny dh Marcin Białobrzeski zarządził zbiórkę w związku z planowym Mini Firefighter Combat Chalange 2k20, niestety pomimo zaangażowania druhów w organizację zawodów zostały odwołane ze względu na pogodę. Od samego rana padał ulewny deszcz w wyniku czego murawa stadionu miejskego, na którym miały odbyć się zawody nie nadawała się do wykonywania na niej ćwiczeń. Zawody zostały przełożone za dwa tygodnie tj. na 13 września. Wskutek ulewnego deszczu doszło do zalania piwnicy w jednej z posesji na ulicy Mickiewicza w Brzezinach, gdzie ok. godziny 9:15 zadysponowano zastęp z naszej jednostki. Do popołudnia panował względny spokój. Po godzinie 17:00 nasz zastęp udał się na ulicę Małczewską w celu likwidacji zagrożenia wynikającego z ulokowanego w budynku mieszkalnym gniazda szerszeni. Gniazdo zostało usunięte i wywiezione do lasu. Po wieczornej nawałnicy ok. godziny 20:00 jeden zastęp pojechał ponownie na ulicę Mickiewicza, gdzie ponownie doszło do zalania piwnicy, drugi do Przecławia w celu likwidacji skutków miejscowego zagrożenia, kolejny na skrzyżowanie ulic Sienkiewicza z Mickiewicza, gdzie woda zalała skrzyżowanie uniemożliwiając przejazd pojazdów. O godzinie 21:00 zadysponowano nas do zwisającej nad jezdnią gałęzi w miejscowości Kołacin. W sumie nasze zastępy uczestniczyły tego dnia w likwidacji skutków 6 miejscowych zagrożeń, w których brało udział 15 strażaków. Działania zastępów zakończyły się po północy. Z samego rana w poniedziałek 31 sierpnia zadysponowano nas do leżącego na jezdni przewodu energetycznego na ulicy Świętej Anny w Brzezinach.