Zegar syreny alarmowej naprawiony

Od kilkunastu dni w Brzezinach codziennie o godzinie 12:00 ponownie slyszymy odgrywany przez naszą syrenę alarmową Hejnał Miasta Brzeziny. Przerwa w generowaniu sygnału spowodowana była awarią zegara sterującego syreną. Od marca tego roku do sierpnia Hejnał nie był odgrywany. Sytuacja epidemiczna zablokowała czasowo możliwość naprawienia zegara. Po ustaniu okoliczności uniemożliwiających usunięcie usterki, zegar został wysłany do producenta. Okazało się, że przyczyną awarii była zmiana przez NASA formatu przesyłania czasu z satelity, z którego zegar pobiera czas. Dostosowano zegar do nowego formatu czasu i zamontowano ponownie w syrenie. Zegar steruje syreną w taki sposób, że codziennie o godzinie 12:00 emitowany jest Hejnał Brzezin, każdego roku 3 maja o godzinie 6:00 Sygnał Pobudka zgodnie z wieloletnią tradycją związaną z obchodami rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Dnia Strażaka, każdego roku 1 sierpnia o godzinie 17:00 czyli w tzw. “Godzinę W” – wybuchu w 1944 Powstania Warszawskiego emitowany jest ciągły sygnał alarmowy, każdego roku o północy w noc sylwestrową emitowany jest sygnał alarmowy o zmiennym tonie.